Çarşamba, Kasım 02, 2005
kalıp bayram mesajı istemiyorum!
yarın sabah bayram...
babaları ya da kendileri bayram namazına gidenler erkenden uyanacak, evdekiler de onların seslerine açacaklar gözlerini. Sonra da "bugün bayram. geleneksel olarak herkese o süper bayram mesajlarımdan göndermeliyim" diyerek telefonlarından çoklu gönderme özelliğini kullanarak seçtiği 7o (ya da n, ne eşittir sonsuz için) kişiye aşağıdaki ...

"Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!"
ya da
"Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum... İyi bayramlar!"
ya da
"Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun,güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Ramazan Bayramın mübarek olsun!"
ya da
"Bir Ramazan Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, İslam alemine ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara..."
ya da
"
Ramazan Bayramınız kutlu, Yüreğiniz umutlu, Umutlarınız atlı, Sevdanız kanatlı, Mutluluğunuz katlı, Sofranız tatlı, Mekânınız tahtlı, Ömrünüz bahtlı, Yuvanız bereketli olsun..."
ya da
"
Bugün Bayram! Mübarek Ramazan Bayramı Tüm insanlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı’nı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar."

ya da, ya da, ya da ...

... aynı formatta yazılmış, bir kaç on tane kalıp hazır mesajdan birilerini seçerek gönderecekler.

İçine zerre emek, zerre duygu katmadan sadece "gönder"e basarak (göndere bayrak çekmek diye birşey vardı di mi?) ve sonra "evet buna da gönderelim", "evet buna da cevap verelim" diyerek senin ve belki benim de cep telefon numaranın/numaramın olduğu uzunca bir kişiler listesinin mesaj kutularında yer alacak o kalıp mesajlar. Niyeyse?

"Bayramda seni unutmadım, ama yanına gelecek ya da arayıp 'nasılsın?' diyecek kadar vaktim yok" diyenler içinse tavsiyem, iyi bayramlar bokumdaboncukbuldum yazıp göndere basmalarıdır. Kendilerine en içten cevap verilecektir.


Kalıp mesaj gönderme konusunda ısrarlı olanlara
"Çiçekler, böcekler, kelebekler, sevgi pıtırcıkları, ot, bok, çatlak, patlak, yusyuvarlak... sana da iyi bayramlar" tarzında bir mesajla yanıt verilebilir ya da direkt olarak silinip cevaplanamayabilir mesajları. Kusura bakın arkadaşlar...
 
posted by bokumda boncuk var at 11:42 ÖS | Permalink |


0 Comments:


eXTReMe Tracker