Pazartesi, Kasım 21, 2005
zayıfla-ma !
Herkes zayıflama derdinde!

Güzel kadın/yakışıklı erkek protipleri var ya herkesin önünde, birileri dayatıyor ya sürekli "ideal budur" diye. herkes de "ben de onlar gibi olmalıyım" diyor ya, sonra diyet bisküvileri, dieyt yemekleri, sadece salatayla beslenen insanlar peydah oluyor ya her yerde, sonra da her yediğini kusan ve beslenemeyen genç kızların kemikleri sayılıyor ya... Sonra da... Sonra da birileri hedefine ulaşıp "ideal prototip"den biri olduklarını görüyorlar ya... gerçek hayatta ideal yoktur, ideal olma gerekliliği yoktur.
İdeal neye göre idealdir ki? Doğru neye göre doğrudur? 75 kiloluk bir fil mi daha zayıftır yoksa 75 kiloluk bir kaplan mı? Hangisinde daha güzel durur o 75 kilo?
X kişisinde 75 kilogram mı daha hoş durur, yoksa 50 kilogram mı? (ki türk alfabesinde 29 harf vardır, x bunlardan biri bile değildir) Belki x kişisinin ideal hali 83 kilogramdır. X kişisi 83 kilogram ağırlığındayken 75 kilogram olan halinden daha çok keyif alacaktır belki hayattan ? Belki çevresindeki insanlara daha çok enerji verecektir böylece?

Nedir ki bu ben zayıf olmalıyım, daha zayıf olmalıyım endişesi?
"Şuramda 3oo gram fazlalık var şekerim", "Belden biraz verip bacakların şu boğumundan aldım mı süper olucam, göreceksin", "Şadiye'nin de her şeyini severim ama çok şişman be, biraz kilo verse harika olacak". Niye ki ? Şadiye niye kilo versin ki senin harikan olmak için ? O yağlı bedenini seviyor belki? Belki soğuktan korunmak için kullanıyor onları?
İlla zayıflamak isteyip de (bana rağmen) bu konuda ısrarlı olup da başaramayanlar, tavsiyem götlerinizi kesip atmanızdır. kafadan 3 kilosu vardır. Hem bundan sonra size ders olur. 
posted by bokumda boncuk var at 10:52 ÖÖ | Permalink |


0 Comments:


eXTReMe Tracker