Pazar, Aralık 25, 2005
sevgiliyle susuşmak...
sevgiliyle susuşmak...

konuşmak yok, ses çıkarmak yok, "çıt" yok... "1-2-3-tıp" var...

aylardır birliktesinizdir. belki önceden de aylardır tanışıyorsunuzdur. bir "merhaba" ile başlayan sohbetleriniz hiç bitmesin istemezsiniz saatler bitse de.
bir gün "seni seviyorum" dersiniz. "ben de " der. sarılırsınız. "hırsından çatlasın düşmanlar benim de artık bir sevgilim var... " ı çalarsınız ıslıkla. çok ama çok mutlusunuzdur. birlikte sohbet etmekten keyif aldığınız insandır o, sizi anlıyordur, onu anladığınızı düşünürsünüz. saatlerce süren sohbetlerin insanı yanınızdadır artık hep.
bazen geceler boyunca konuşursunuz. "ben eskiden..." le başlayan anılara karışır "10 yıl sonra ben... " hayalleri. saçmalarsınız bazen, saçmalamasını bile seversiniz. gün ışığı "artık uyuyun" dese de inanmazsınız ona, sonra uyuyakalırsınız belki. sonra kaldığınız yerden devam. sevgiliniz sırdaşınız olur bazen. size asılan kızı bile anlatırsınız ona, ona neyse... o da ilk aşkından bahseder, dinlersiniz ve seversiniz dürüstlüğünü.

günleriniz geçer el ele, dudak dudağa. "tükenecekse erkenden tükensin bilelim" dersiniz. tükenmeyecekmiş gibi gelir. tükenmez de belki, bilmiyorum.

sonra bir gün ele ele yürürken dakikalardır onunla konuşmadığınızı farkedersiniz. söylediklerini bile duymazsınız bazen. alışmışsınızdır ona, onun sesine, cümlelerine. ne söyleyeceğini bile tahmin edersiniz artık. o'dur bir yanınız. kavgalarınız başlar. küçüktür önce. sonra inat sürer, kavga büyür. sevgi azalmaz ama kolay kolay. seviyorsunuzdur hala, seviyordur hala. bir küser, bir barışırsınız. sarılırsınız tekrar...

sonra bir an gelir, dakikalardır susuştuğunuzu farkedersiniz. eli elinizdedir yine. konuşmaz. konuşmazsınız. "bugün..." diye başlayacakken, bugün bütün gün onunla birlikte olduğunuzu hatırlayıp susarsınız. yaşadıklarınızın hepsini o da yaşamıştır. onun bilmediği bir şey gelir aklınıza, sonra da bu güzel sessizliği o şeyle bozmak istemezsiniz.

onunla konuşmayı seviyorsunuzdur. belki, konuşuyorsunuzdur da çokca. ama susarsınız, sadece nefesini duymak için bile susarsınız. susar.

geç farkedersiniz. onunla susuşmak da güzeldir. o sevgilidir...
 
posted by bokumda boncuk var at 4:35 ÖÖ | Permalink |


0 Comments:


eXTReMe Tracker