Pazartesi, Haziran 05, 2006
150 km'den fazla hız yapmak tehlikelidir

150 km'den fazla hız yapmak tehlikelidir

A.A.

Çorum'un İskilip ilçesinde stabilize yola konulan, “150 kilometreden fazla hız yapmak tehlikelidir” yazılı tabela görenleri şaşırtıyor.

Eski Çankırı yolu olarak da bilinen belediyenin alternatif çevre yolu olarak planladığı bağ-bahçe yolunda 1 yıldır genişletme çalışmaları yapılıyor. Bir süre önce İskilip Belediyesince özel bir firmaya ihale edilen yol yapım çalışmaları sürerken, yaklaşık 5 kilometrelik yolun her iki ucuna İskilip Belediyesince, “Bu yolda 150 kilometreden fazla hız yapmak tehlikeli ve yasaktır. Belediye Başkanlığı” yazılı bir tabela dikildi.

İskilip Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal, tabelada yazım hatası olabileceğini belirterek, “Otobanlarımızda bile saatte 150 kilometre hıza izin verilmezken İskilip'te 5 kilometre uzunluğundaki çift yönlü yolda böyle bir hız düşünülemez. Bu ya şaka ya da tashih hatasıdır” dedi.

Bazı vatandaşlar ise şehir dışında kaldığı için fark edilmeyen tabelanın belediye tarafından yola ilgi çekilmesi amacıyla bilinçli olarak yerleştirildiğini savundular. Belediye Başkanı Orhan Öztürk ise konuyla ilgili açıklama yapmayacağını söyledi.


http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4525652.asp?m=1
 
posted by bokumda boncuk var at 3:33 ÖÖ | Permalink |


1 Comments:


eXTReMe Tracker