Perşembe, Haziran 01, 2006
bundan sonra böyle
efendim,
büyüklerimiz bizim yerimize de düşünmüş, bize (hangi bize?) zarar verecek işler yapmamızı engellemek üzere laflar etmişler, kurallar koymuşlar. bir yasa tasarısı olarak onaylanmayı beklemekte imiş şimdi.

yapılacak olan düzenlemelere göre, bundan kelli internet cafelerde ya da herkese açık bilgisayarların olduğu yerlerde internete girecek isek, t.c kimlik numarası adı verilen bilgiyi de bu bilgisayarlar vasıtasıyla girerek kaydımızı kuydumuzu tutturacakmışız devletimize.

evlere de koyulmalı bu sistem, hatta her girdiğimiz harfin, her yazdığımız sözcüğün hesabını vermeliyiz.

sonra anarşik sitelere gireriz, futboldan ve seksten başka şeyler konuşuruz kendi aramızda, bilmediklerimizi öğrenmeye çalışırız, başka yerlerde insanlar ne yapıyor görürüz, sonra özel, kimsenin ulaşmasına izin vermek istemediğimiz sırlarımız falan olur... aman söylemek bile kötü.. neyse, devletimiz bunlara önlemini önceden alıyor. yoksa biz ne yapardık, zavallı iradesizler olarak?

paşa paşa giriyoruz kimlik numaramızı bilgisayara otururken, ondan sonra devletimiz bizi kontrol ve takip ediyor ne güzel, kendimize mukayyet olalım diye.
her bireyin başına bir de polis dikmeli takip için, ve sonra her polisin başına da birer polis, ve sonra bunların başına da birer tane... herkes birbirinin rakibi olmalı ve yoketmeli sonra, ispiyonlamalı diğerlerini.
ve bağırmalı hep bir ağızdan: padişahım çok yaşa!
 
posted by bokumda boncuk var at 5:14 ÖS | Permalink |


0 Comments:


eXTReMe Tracker