Pazartesi, Temmuz 31, 2006
lan, lan, lan... yaz okulu, sıcak, yandım ulan
sonbahar ve bahar döneminde ders yükünüz ağır gelir, bir dersten kalırsınız. "seneye tekrar uğraşmıyayım" diyerek, yaz tatilinizi feda eder, teklifleri reddeder, götü sıka sıka yaz okuluna gidersiniz.

sınav dönemleri çok kasarsınız, ama birileri sizden belki birazcık daha fazla kasar.

puanlar açıklanır, ortalamanın 12 puan altındasınızdır. sonbaharda ortalamanın 20 puan altının geçtiğini düşünerek geçmeye kesin gözle bakarsınız.

fakat, not aralığı belirlemek hocaların kötü anına denk gelmiştir, "bırakalım bunları" diyerek yaz okulunda bir ay derslere girmenizi umursamadan fd 'yi, ff'i basıbasıverirler.

bu notları veren hocaların kulakları çok çınlar. hatta öyle çınlar ki, bir dönem boyunca devamlı duyma bozukluğu yaşarlar.

yaz okulunda alınan dersten kalmak çok feci koyar. verdiğiniz para, verdiğiniz emekler, insanlar tatildeyken okulda olmak ama buna rağmen "kaldı" ibaresini görmek lanet ettirir yaz okuluna.

hocaların körv yüksek çıksın diyerek, 0 alanları ortalamaya katmamış olmaları da ayrı bir yazının konusudur.

lanet olsundur.


ve bir yıl sonra gelen devam...

aynı dersi tekrar yaz okulunda alırsınız. bu sefer durum çok kritiktir, geçerseniz sınıfı geçecek, kalırsanız okulu bir sene daha uzatacaksınızdır. elinizden geleni yaparsınız, çalışırsınız bu sefer derslere, kendinizi ertelersiniz, "2 ay çabuk geçer" dersiniz.
sonra istenen cevabı istediği şekilde bulduğunuz halde, "işlem yapmamışsın sen bu soruda. 0 puan" der bir hocanız, sadece harflerden müteşekkil, dolayısıyla işlem yapılamaz bir sınav sorusuna. "a ile b toplanır mı hiç hocam? elma ve armut gibi?"

final gelir çatar. paraya kıyıp özel dersler alırsınız bir de. sınava girip çıkarsınız, boşlukta hissedersiniz kendinizi. sonuç ne olursa olsun, en çok sizi sevindirecek ya da en çok sizin canınızı acıtacaktır.

şu an beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok benim için. belki bir dönem daha çınlatmak zorunda kalacağım o kulakları...


evet evet, kafam basmıyo...
 
posted by bokumda boncuk var at 1:10 ÖÖ | Permalink |


1 Comments:


 • At 8:52 ÖS, Anonymous MaNYaK

  İngilizce yüzünden yaz okuluna kalanlar olarak blog aleminde örgütlenelim...
  bkz. http://teneketrampetler.blogspot.com/2006/08/amanallah-biri-beni-anlatm.html
  ve
  http://blog.manyak.tv/?p=110

   
eXTReMe Tracker